صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > پیام تسلیت سرپرست فرهنگستان هنر برای درگذشت استاد منوچهر طیاب/ روح بلند طیاب دل در گرو ایران‌زمین داشت


 
  پیام تسلیت سرپرست فرهنگستان هنر برای درگذشت استاد منوچهر طیاب/ روح بلند طیاب دل در گرو ایران‌زمین داشت
 

پیام تسلیت علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر و گروه تخصصی سینمای این فرهنگستان در پی درگذشت استاد منوچهر طیاب، عضو پیوسته و عضو گروه تخصصی سینمای فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در متن پیام تسلیت آمده است:

 

«إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ»

استاد منوچهر طیاب، فرزند برومند سینمای مستند و تصویرگر فرهنگ ایران‌زمین، صبح امروز دور از وطن، چهره در نقاب خاک کشید و جامعه هنری را در غم و اندوهی فراوان قرار داد.

استاد طیاب، محقق، نویسنده، پژوهشگر و مستند‌ساز خستگی‌ناپذیر، عمر گرانبار خود را صرف به تصویر کشیدن روح بلند ایران گذاشت. وی در عمر مستندسازی خود پیوندی عمیق با فرهنگ ایران‌زمین داشت و به شهادت همه فیلم‌هایی که ساخت و کتاب‌هایی که نوشت، عشق به فرهنگ و هنر میهن در وجود او موج می‌زد. او در سال‌های جوانی در دانشگاه‌های معتبر اروپا در پی دانش سینما و معماری بود، اما روح بلندش دل در گرو ایران و سرزمینش داشت. بی‌گمان فیلم‌های مستند منوچهر طیاب در تلاش برای جلوة تام و تمام فرهنگ کشورش، چون مرجعی مهم برای همه نسل‌های ایرانی باقی خواهد ماند.

فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در نهایت تألم و اندوه، مصیبت فقدان این هنرمند فرهیخته را به خانواده محترم ایشان و دوستداران و اهالی شریف سینمای ایران تعزیت و تسلیت می‌گوید و از درگاه خداوند متعال برای این هنرمند فقید، علو درجات و آرامش ابدی، و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌نماید.

 


 

   زمان انتشار: سه شنبه ٤ شهريور ١٣٩٩ - ١٤:٢٤ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.