صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > هم انديشي مقرنس عصر قاجار و بزرگداشت استاد سيد اكبر حلي


  معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر برگزار مي‌كند:
  هم انديشي مقرنس عصر قاجار و بزرگداشت استاد سيد اكبر حلي
 

هم انديشي "مقرنس عصر قاجار و بزرگداشت استاد سيد اكبر حلي" سه‌شنبه 2 خرداد ماه در فرهنگستان هنر برگزار می‌‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، در این نشست كه به همت معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران برگزار مي شود، علي معلم دامغاني رئيس فرهنگستان هنر، سيف الله امينيان و ناصر مشهدیزاده دهاقانی از استادان بنام معماري سنتي به سخنراني مي‌پردازند.  
 مقرنس و جايگاه آن در معماري سنتي، ويژگي‌هاي هندسي و صوري،‌ ويژگي‌هاي سازه‌اي، گونه‌شناسي و سبك‌شناسي، وجوه معنا شناختي، ساختمايه و مصالح، ارتباط انواع كاربندي با فضا و ساير عناصر معماري، آسيب‌شناسي و مرمت، برداشت و مستند سازي  موضوعاتی است که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
همچنین در هم اندیشی مقرنس عصر قاجار از سيد علي‌اكبر حلي استاد بنام حوزه معماری و بنای سنتی تجليل به عمل مي‌آيد.
سيد علي‌اكبر حلي ا از اواخر دهه 40 به فعاليت حرفه‌اي در اين عرصه روي آورد. عضویت در ده‌ها مؤسسه علمی، فرهنگی و هنری انجمن میراث فرهنگی کاشان، عضويت در هیئت راهبردی میراث فرهنگی نیاسر، مدیرعامل مؤسسه احیای فرهنگ کاشان، رئیس هیئت مدیره انجمن خیرین احداث مصلی کاشان، مدیرمسئول موقعیت فارسی در فاو ، مسئول پایگاه جهاد کاشان در اهواز ،‌ عضویت درانجمن صنفی معماران و دست‌اندرکاران ساختمانی کاشان، منتخب درگروه مشاهیر ملی پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ایران‌شناسی،‌ مؤسس و مدیریت موزه مردم شناسی کاشان از سال 1393، تأليف کتاب گره‌ها و قوس‌ها در معماری اسلامی،‌ تدريس در دانشكده هنر و معماري دانشگاه كاشان و رتبه معمار برجسته کشور در سال‌هاي مختلف در ايران و تقدير در همايش‌هاي بين المللي را در كارنامه دارد. همچنين استاد اخیراً در جمع نوزده فینالیست بزرگ‌ترین جایزه معماري جهان، جایزه مؤسسه جهاني آقاخان در سال 2016 بوده‌است.
در نشست تخصصي همايش مقرنس عصر قاجار نيز، مؤلفين مقالات برگزيده به ارائه مقاله خود درباره مقرنس مي‌پردازند.
"هم انديشي مقرنس عصر قاجار و بزرگداشت استاد سيد اكبر حلي" روز سه‌شنبه 2 خردادماه ۱۳۹۶، ساعت 14 در سالن همایش‌های فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲، طبقه سوم برگزار می‌شود.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١١:٥١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.