صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «فالنامۀ شاه طهماسبي» روي پيشخوان انتشارات فرهنگستان هنر


  در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران
  «فالنامۀ شاه طهماسبي» روي پيشخوان انتشارات فرهنگستان هنر
 

«فالنامۀ شاه طهماسبي» از تازه‌ترين كتاب‌هاي انتشار يافته از سوي مؤسسه متن است كه در سي‌امين نمايشگاه بين‌ المللي كتاب تهران در غرفه انتشارات فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، «فالنامۀ شاه طهماسبي» با مقدمه، تصحيح و تعليقات «آرش پوراكبر» از سوي موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) به تازگي منتشر شده است و در سي‌امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در غرفؤ فرهنگستان هنر عرضه مي‌شود.

اين فالنامه، جداي از اهميت خود در بستر سنت فالنامه‌سازي و فالگيري، به لحاظ ارتباط تنگاتنگ با فرهنگ عامه بسيار قابل ترجه است. به ويژه آنكه نسخۀ موجود يكي از سه فالنامه‌ا ي است كه از اين دوره باقي مانده و به احتمال قريب به يقين به دستور شاه طهماسب صفوي و به دست هنرمندان دربار وي در كارگاه‌هاي سلطنتي ساخته شده و تاريخ كتابت و تصويرگري آن احتمالاً به اواسط تا اواخر قرن دهم هجري مي‌رسد. اين فالنامه را مي‌توان يگانه نمونه از فالنامه‌هاي مصور دانست كه به صورت كامل در دسترس بوده و به چاپ رسيده است.

«فالنامۀ شاه طهماسبي» با شمارگان 1000 نسخه، در 168 صفحه، به صورت مصور و رنگي با قيمت 620000 ريال با تخفيف ويژه در سي‌ امين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، غرفۀ فرهنگستان هنر از 13 تا 23 ، ساعت 10 تا 20 هر روز در شهر آفتاب، سالن ناشران عمومی A4، راهروي 1، غرفة 19 با تخفيف ويژه عرضه مي‌شود.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٠:٤٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.