صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > توسعه كتاب فروشي فرهنگستان هنر


 
  توسعه كتاب فروشي فرهنگستان هنر
 

صبح امروز با حضور محمدعلي معلم‌دامغاني رئيس فرهنگستان هنر، بخش الحاقي به كتاب‌فروشي اين فرهنگستان، گشايش يافت.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، صبح امروز دوشنبه 11 ارديبهشت، با حضور محمدعلي معلم‌دامغاني، رئيس فرهنگستان هنر و جمعي از مديران و مسئولان اين فرهنگستان با اضافه شدن فضایی هشتاد متری، فروشگاه مرکزی کتاب‌های هنری گسترش یافت. به گفته‌ افشين شيرواني سرپرست مؤسسه متن، این کار با هدف توسعه و بهره‌وري از كتاب‌هاي هنري ديگر ناشران هنري، افزوده شدن بخشي براي تازه‌هاي نشر، تقسيم‌بندي‌هاي موضوعي استاندارد، ايجاد محيطي دلنشين و كاربردي براي علاقه‌مندان به كتاب‌هاي هنري ايجاد شده است.

شيرواني در خصوص افزايش تعداد ناشران هنري توضيح داد: كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر علاوه بر فروش آثار و كتاب‌هاي منتشر شده از سوي انتشارات اين فرهنگستان با ديگر ناشران هنري نيز تعامل داشته است تا پژوهشگران، دانشجويان و علاقه‌مندان كتاب‌هاي اين حوزه بتوانند به راحتي به اين كتاب‌ها دسترسي داشته باشند. در گذشته 13 ناشر هنري آثار خود را در  این فروشگاه عرضه مي‌كردند كه با تغییرات ایجاد شده به 46 ناشر افزايش يافته اند.

وي به فهرست موضوع بندي و تازه‌هاي نشر فرهنگستان هنر اشاره كرد و افزود: در اين كتاب‌فروشي 26 موضوع براي كتاب‌هاي هنري فهرست و جداسازي شده كه شامل فلسفه هنر، معماري و شهرسازي، نقاشي، ادبيات، هنرهاي نمايشي، موسيقي، نشريات هنري و ... است. اين موضوع‌بندي براي سهولت دسترسي مخاطبان صورت گرفته است. همچنين قفسه‌اي براي تازه‌هاي نشر فرهنگستان در نظر گرفته ایم تا به معرفي آخرين آثار انتشار يافته در حوزه هنر اختصاص یابد.

شيرواني همچنين به ديگر امكانات افزوده شده به اين كتاب‌فروشي اشاره و تصريح كرد: از آنجا كه كتاب و كتاب‌‌خواني از جايگاه ويژه‌اي در فرهنگ ما برخوردار است، با همت رئيس فرهنگستان هنر براي بهبود شرايط مناسب جهت خريداران كتب هنري، تلاش شده است تا امكانات، سرمايش و گرمايشي مناسب، نورپردازي و همچنین مكاني براي مطالعه كتاب، ‌قبل از خريد برای علاقه‌مندان ایجاد شود.

سرپرست مؤسسه متن همچنين به نصب تابلوهاي معرفي كتاب پرداخت و افزود: از ديگر اقدامات انجام شده براي بهبود شرايط كتاب‌فروشي، نصب تابلوهاي اعلان است كه براي معرفي برگزيده‌هاي آثار انتشارات فرهنگستان صورت گرفته است.

وي در پايان سخنان خود خاطر نشان كرد: انتشارات فرهنگستان هنر از تمامي پيشنهادات و انتقادات با گرمي استقبال كرده و همچنين از انتشار تأليفات و ترجمه‌هاي برتر استادان و پژوهشگران در زمينه هنر استقبال مي‌كند.همچنين تخفيف ويژه‌اي تا نيمه سال براي خريداران كتاب‌هاي اين انتشارات در نظر گرفته است.

علاقه‌مندان به كتاب‌هاي هنري مي‌توانند به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)،‌پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر مراجعه يا باشماره‌ 66490990 تماس بگيرند.
همچنين براي اطلاع از تازه‌هاي نشر مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) مي‌توانند به كانال تلگرام اين انتشارات به نشاني matnpublishing1@  مراجعه نمايند.

 

 

 

 

   زمان انتشار: دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٣:٣٩ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.