صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > تاريخ زيبايي امبرتو اکو به چاپ دوم رسيد


 
  تاريخ زيبايي امبرتو اکو به چاپ دوم رسيد
 کتاب «تاريخ زيبايي» اثر «اومبرتو اکو»، با ترجمه و گزينش «هما بينا» و پيشگفتار و تحشيه «جهانگير شهدادي» از سوي موسسه، تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) فرهنگستان هنر به چاپ دوم رسيد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، کتاب «تاريخ زيبايي» زير نظر «اومبرتو اکو»، متفکر معاصر ايتاليايي نوشته شده است. اين كتاب كه 17 فصل دارد، مقدمه و 9 فصل آن به قلم خود امبرتو اکو است و ديگر فصل‌ها هم زير نظر او و به قلم «جورلامو دو ميلکه» استاد فلسفه و همکار او در دانشگاه بولونياي ايتاليا به رشته تحرير درآمده است. «آرمان زيبايي‌شناسي در يونان قديم» و «آپولوني و ديونوسيوسي» هر دو نوشته دوميکله، «زيبايي در قالب تناسب و هماهنگي»، «نور و رنگ در قون وسطا»، «زيبايي هيولاها»، «از شعر روستايي تا زن فرشته‌سان» همگي نوشته اکو، 6 فصل ابتدايي کتاب را تشکيل مي‌دهد.

فصل‌هاي هفتم تا دهم کتاب به ترتيب با عنوان‌هاي «زيبايي سحرآميز از سده پانزدهم تا شانزدهم»، «بانوان و قهرمانان»، «از ملاحت تا زيبايي ناآرام» و «استدلال و زيبايي» و همچنين فصل دوازدهم با عنوان «زيبايي رمانتيک»، فصل چهاردهم با عنوان «شي جديد» نوشته دوميکله هستند. فصل‌هاي ديگر نوشته اکو در اين کتاب فصل يازدهم با عنوان «امر شکوهمند»، فصل سيزدهم با عنوان «کيشِ زيبايي» و فصول پانزدهم تا هفدهم به ترتيب با عنوان‌هاي «زيبايي ماشين آلات»، «از فرم‌هاي انتزاعي تا اعماق مواد» و «زيبايي رسانه‌ها» هستند.

چاپ دوم «تاريخ زيبايي» اثر اومبرتو اکو، با شمارگان يک‌هزار نسخه، 230 صفحه و بهاي 11 هزار و 900 تومان از سوي موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) فرهنگستان هنر روانه کتابفروشي‌ها شده است.

همچنين با ترجمه همين مترجم کتاب «تاريخ زشتي» يکي ديگر از تاليفات اومبرتو اکو در نوبت نشر موسسه متن قرار دارد.

 

   زمان انتشار: شنبه ١٨ آذر ١٣٩١ - ١٠:٠٠ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.