صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > استقبال خوب دانشگاهيان از نمايشگاه‌هاي سيار فرهنگستان هنر


 
  استقبال خوب دانشگاهيان از نمايشگاه‌هاي سيار فرهنگستان هنر
 نمايشگاه كتاب‌هاي منتشر شده فرهنگستان هنر در دانشگاه‌هاي هنر شهر تهران با استقبال ويژه‌ از سوي جامعه دانشگاهي مواجه شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه به مناسبت هفته كتاب از 27 آبان به مدت يك هفته با هدف حمايت از قشر دانشگاهي و تقويت نشر هنري كشور در «پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران»، «دانشگاه هنر»، «دانشگاه الزهرا» و «دانشكده هنر دانشگاه شاهد» برگزار شد. برخي از آثار منتشره موسسه متن فرهنگستان هنر به عنوان كتاب‌هاي مرجع و منابع درسي رشته هنر در ميان دانشگاهيان شناخته شده و به همين سبب مورد استقبال چشمگير جامعه دانشگاهي قرار گرفت.

در اين نمايشگاه كه بيش از 300 عنوان كتاب در حوزه‌هاي حوزه‌هاي «معماري و شهر سازي»، « فلسفه هنر و زيبايي شناسي»، « هنرهاي تجسمي» ، «ادبيات»، «هنرهاي صناعي»، «هنرهاي نمايشي»، «كليات و تاريخ هنر» و «موسيقي» عرضه شد؛ كتاب‌هايي چون « دانشنامه زيبايي شناسي»، « معنا در معماري غرب»، « در آمدي بر فلسفه هنر»، « چيستي در هنر»، « رضا عباسي اصلاح گر سركش»، « فلسفه موسيقي» و ده‌ها عنوان ديگر از جمله پرفروش‌هاي اين نمايشگاه بودند.

همكاري متقابل فرهنگستان هنر و دانشگاه‌ها در جهت رفع كمبود منابع مطالعاتي رشته‌هاي هنر، جلب مشاركت پژوهشگران و استادان رشته‌هاي هنر، گسترش فرهنگ كتاب و كتاب‌خواني و حمايت از دانشگاهيان از جمله اهداف برپايي اين نمايشگاه بود.

موسسه تاليف، ترجمه و نشر آثار هنري قصد دارد به مناسبت هفته پژوهش نيز نمايشگاهي از كتاب‌هاي خود را در برخي از شهرهاي كشور برگزار نمايد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩١ - ١١:٣٥ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.