صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب «هنر چين» به چاپ سوم رسيد


 
  كتاب «هنر چين» به چاپ سوم رسيد
 

سومين دوره چاپ كتاب «هنر چين» نوشته «مری تریگیر» و ترجمه فرزانه طاهری منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، این كتاب در عین رعایت ایجاز، سیر تاریخی تطور و تكامل هنر چین را باز‌می‌كاود و اطلاعات دقیقی از دیرزمان تا عصر حاضر در اختیار خوانندۀ كنجكاو می‌گذارد.

كتاب متشكل از یك گاهشمار توصیفی دوره‌های تاریخی و دوازده فصل به‌انضمام كتابشناسی گزیده، نقشه‌ها، فهرست تصاویر، چند اصطلاح، واژه‌نامۀ دوسویه، نمایه و تصاویر است. خواننده پس از بررسی گاهشمار توصیفی وارد فصل اول، صنایع دورۀ نوسنگی مي‌شود؛ سپس هنر رسمی و عصر مفرغ را در فصل دوم پی می‌گیرد. فصل سوم به شأن و تزئینات در قرون 12 تا 3 پ.م. اختصاص دارد. ملی‌گرایی و بیان‌گری از قرن 3 پ.م تا قرن 3 م. نيز در چهارمین فصل بررسی می‌شود. تأثیر آیین بودایی و دامنۀ نفوذ آن بر هنر چین پنجمين فصل اين كتاب را شامل مي‌شود. سپس «جهان‌گرایی و بازیگری»، «فضا و یادمان‌سازی»، «دربار و هنرهای بوداییِ چان» «سنت و نوآوری» را مي‌توانيد در فصل‌هاي بعدي بخوانيد.

در سه فصل پاياني كتاب نيز به «التقاط‌گرایی و نوآوری»، «فردگرایی و خرق عادت» و «جستجوگری و نابسامانی» در هنر چين پرداخته مي‌شود.

كتاب «هنر چين» را مي‌توانيد از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان ولي‌عصر(عج)، پايين‌‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 و شماره تماس: 66490990 تهيه نماييد.

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 

   زمان انتشار: يکشنبه ١٤ آذر ١٣٩٥ - ٠٩:٥٧ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.