صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > مهر - برگزاری نشست ادبی « اندوه صبرا و شتیلا» در حوزه هنری


 
  مهر - برگزاری نشست ادبی « اندوه صبرا و شتیلا» در حوزه هنری
 

دفتر ادبیات بیداری اسلامی حوزه هنری، هم‌زمان با سالگرد کشتار صبرا و شتیلا و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی، تازه‌ترین برنامه «کبوتران مسجد دوردست» را به این موضوع اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، تازه ترین مراسم «کبوتران مسجد دوردست» با عنوان «اندوه صبرا و شتیلا» به موضوع بحث برانگیز نسل کشی فلسطینیان ساکن اردوگاه صبرا و شتیلا توسط نیروهای اسرائیلی و نیروهای  موسوم به «فالانژ» لبنان در سال ۱۹۸۲ می پردازد.

در این مراسم مجتبی رحماندوست نویسنده، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و فعال حوزه مقاومت و بیداری اسلامی و ناصر ضرابی زاده مسئول دفتر ادبیات بیداری اسلامی حوزه هنری حضور خواهند داشت.

در تاریخ ۱۶ سپتامبر ۱۹۸۲ یعنی ۳۳ سال پیش، نظامیان رژیم صهیونیستی به فرماندهی آریل شارون، وزیر دفاع وقت این رژیم با حضور نیروهای «فالانژ» لبنان که مزدوران رژیم صهیونیستی بودند، با حمله به اردوگاه‌های فلسطینی صبرا و شتیلا در جنوب بیروت، کشتار هولناکی را رقم زدند.

بهانه این حمله ترور بشیر جمیل، رهبر حزب فالانژ لبنان، بود. شارون در آن زمان مدعی شده ‌بود که سازمان آزادی‌بخش فلسطین تعدادی از نیروهایش را در این دو اردوگاه نگه می‌دارد. نظامیان رژیم صهیونیستی با این ادعا و به بهانه انتقام ترور جمیل، طی ۳ روز این دو اردوگاه را که محل پناه گرفتن آوارگان فلسطینی با خانواده‌هایشان بود زیر حمله گرفتند. در این حملات ۳ روزه بین ۷۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر از ساکنان اردوگاه کشته شدند.

این جنایت در آن زمان با واکنش‌های منفی زیادی روبه‌رو شد. رژیم صهیونیستی مجبور شد در واکنش به این اعتراض‌ها، کمیته تحقیق داخلی تشکیل دهد. این اتفاق شبیه واکنش این رژیم به جنایت جنگی در غزه در سال گذشته است. جنگ ۲ ماهه رژیم صهیونیستی علیه غزه در سال گذشته هم بیش از ۲ هزار کشته به جا گذاشت.

 

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٥ - ١٠:٣٣ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.