صفحه اصلی آر اس اس ارتباط با ما    
تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > ايلنا - هنرنمایی شاگردان برتر علی جهاندار در دومین نشست تخصصی «آیین آواز»


 
  ايلنا - هنرنمایی شاگردان برتر علی جهاندار در دومین نشست تخصصی «آیین آواز»
 

دومین نشست تخصصی «آیین آواز» با معرفی و هنرنمایی شاگردان برتر علی جهاندار برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، این نشست از ساعت ۱۷ سه‌شنبه - ۲۳ شهریور - در فرهنگسرای ارسباران برگزار می­‌شود. عیسی فرزان‌راد، علی انصاری، عزیز قاسم‌زاده و عرفان نجف چهار هنرجوی برگزیده استاد جهاندار -مدرس آواز و خواننده قدیمی- هستند که به اجرای گوشه­‌هایی از چشمه جوشان هنر آواز ایرانی خواهند پرداخت.

برنامه آوازی فرزان راد در دستگاه چهارگاه اجرا می­‌شود و صابر نایبی -نوازنده تار- او را همراهی می­‌کند. اجرای آواز و تصنیف در مایه افشاری به خوانندگی علی انصاری همراه با تار صائب کاکاوند و تمبک پژمان پرنیا بخش دیگری از برنامه‌­های این نشست را شامل می‌شود.

صحبت توأم با اجرای قطعه آوازهای کوتاهی به فراخور و در تکمیل بحث با موضوع «بررسی اجمالی گستردگی موتیف های شعری و اداوات تحریری در شیوه آواز خوانی استاد علی جهاندار» نیز نام بخشی است که عزیز قاسم زاده آن را اجرا می­‌کند.

آواز عرفان نجف در دستگاه نوا با غزل سعدی را امیر متولی، نوازنده سه‌تار همراهی می­‌کند و تصنیف «بگو چه‌ کنم» اثر زنده‌یاد علی تجویدی پایان‌بخش برنامه این خواننده جوان خواهد بود.

در این برنامه همچنین علی جهاندار به همراه علی شیرازی، کارشناس آواز به بحث و بررسی «ادوات تحریر در آواز ایرانی» خواهند پرداخت و در پایان نشست، جهاندار به همراه تار امین دماغ‌گل به بداهه خوانی و بداهه‌نوازی خواهد پرداخت.

«آیین آواز» با هدف معرفی چهره­‌های جوان و میانسال گمنام یا کمتر شناخته شده در آواز ایرانی پایه‌گذاری شده است. همچنین تجلیل از پیشکسوتان این هنر و طرح مباحث تئوریک و تخصصی در هنر آواز از دیگر اهداف این برنامه است.

فرهنگسرای ارسباران در ضلع شمال‌غربی پل سید خندان، خیابان جلفا واقع شده و ورود به این نشست ماهانه، برای همگان آزاد است.

 

 

 

   زمان انتشار: سه شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٥ - ١١:٢١ | نسخه چاپي

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.